پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
دوره‌های آموزش‌های تخصصی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت لرستان؛
دوره‌های آموزشی تخصصی در دو سطح مقدماتی و عالی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت کوهدشت برگزار می‌شود.
(1394/08/16)

اتقان
سید جاسم موسوی؛
موسوی در ادامه ضمن تقدیر از فرصت ایجادشده برای بهره‌مندی از ظرفیت سفیران قرآنی کشور، تصریح کرد: تشکر می‌کنم که این فرصت و ظرفیت ایجادشده، علاوه بر بهره‌مندی از ثواب و حال و هوای خوشایند زیارت اربعین، به‌عنوان سفیر قرآنی حامل پیام صلح و دوستی دو کشور هستیم و نیز در بزرگ‌ترین گردهمایی جهان اسلام، با توجه به حضور 4 میلیون مسلمان از جای‌جای دنیا، فرصت داشتیم ظرفیت‌های قرآنی ایران اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم.
(1397/09/28)

اتقان
موحدی راد از اعضای کاروان قرآنی اربعین حسینی؛
موحدی را با اشاره به اینکه فعالیت های این کاروان جهادی وار بوده است افزود: کلیت برنامه ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و این کار اتحادیه تشکل های قرآنی کشور به تنها نیست و بصورت واحد برای همه دستگاه ها و نهادها باید جابیافتد و ما آنجا که میرویم برای تبیین معارف اهل بیت به همراه معارف قرآنی عازم میشویم .
(1397/09/27)

اتقان
خاطره ای از وحید خزایی
وی در اشاره به خاطره ای از این سفر ادامه داد: از انجایی که مسیر ما به صورت هوایی تا اهواز بود و از آنجا از طریق مرز زمینی وارد خاک عراق شدیم هنگام مسیر رفت هوا بسیار بد بود و حتی امکان این نیز وجود داشت که خلبان به سمت تهران بازگردد در این هنگام بصورت خودجوش داخل هواپیما یکی از آثار اسماء الهی همخوانی کردند و این باعث شد توجه همه مسافران به دوستان جلب شود و علاوه بر اینکه لذت برده و استقبال کردند ترس و اضطراب چاله های هوایی خارج شدند و بسیار استقبال کردند.
(1397/09/26)

اتقان
یوسف قنبری عضو کاروان قرآنی نور اربعین حسینی،
قنبری در ادامه با اشاره به اینکه گزارش دهی یکی از راهکارهایی است که میتوان برای آن انرزی بیشتری گذاشت افزود:ما باید در بحث گزارش دهی بسیار کار کنیم و لزوم تشکیل چنین کاروان و مجالس قرآنی را در سفر اربعین تبیین کنیم که اگر برای مسئولین امر لزوم حضور قراء برجسته شکافته شود اشتیاق بیشتری برای همکاری نشان خواهند داد.
(1397/09/25)

اتقان
تاجور از اعضای کاروان قرآنی نور در موسم اربعین؛
وی به بیان نظرات خود در خصوص تلاوت ها پرداخت و گفت: تلاوت های خودم و بازتابی که در محافل دیدم راضی کننده بودند و امیدواریم که اسم ما را هم برای سال بعد بگنجانند و بتوانیم همین کار تلاوت ها و اذان ها را در موکب ها داشته باشیم.
(1397/09/24)

اتقان
محسن رشیدی از اعضای کاروان نور اربعین حسینی؛
رشیدی با اشاره به نحوه عملکرد مدحان در ایام اربعین حسینی افزود: قاریان نیز همچون مداحان که میروند در مجلسی و برنامه شان را اجرا میکنند و بعضی اوقات در موکب ها چند روز بصورت دائم می مانند و به اجرا می پردازند می توانند در ایام اربعین حسینی فعالیت کنند.
(1397/09/22)

اتقان
قطعاً مجمعی که به نام اتحادیه مدغم تشکیل‌شده، بر اساس دلایل ذکرشده، به‌هیچ‌وجه مجمع اتحادیه مدغم نبوده و اگر کسی چنین ادعایی دارد، این ادعا قطعاً خلاف عقل، اخلاق و قانون است.
(1397/09/21)

اتقان
مهدی علم خواه از اعضای کاروان نور اربعین حسینی؛
مهدی علم خواه از اعضای کاروان نور اربعین حسینی گفت: فرصت هایی که در این سفر به وجود می آید پتانسیل هایی برای آموزش قرآن،تلاوت های قرآنی،ختم قرآن استفاده کرد.
(1397/09/20)

اتقان
روایت گروه مشکات خوزستان از همراهی با کاروان نور اربعین؛
نصری با اشاره به اجرای پرشور قطعه دو زبانه «بنال ای نی» در مدح حضرت سیدالشهدا (ع)، گفت: ما یک قطعه عربی در رابطه با امام حسین (ع) تحت عنوان «بنال ای نی» داریم که متن عربی- فارسی و لحن سوزناک آن و همچنین شرایط محیطی و مکانی اربعین، باعث شد زمانی که ما این قطعه را اجرا می‌کردیم، تمام حضار، با ما همراهی می‌کردند و به حالت سینه زدنی به عزاداری پرداختند. این اجرا، یکی از موثرترین اجراهای گروه مشکات در موسم اربعین بود که به لطف اباعبدالله الحسین (ع) بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
(1397/09/19)

اتقان
شرایط آماده و مستعد اربعین، اجرای برنامه را برای قاریان و گروه‌های مدیحه سرایی جذاب‌تر می‌کند، جدای از فضای آماده اربعین، باتوجه به اینکه همه مستمعین با آمادگی قلبی در زیارت سید الشهدا (ع) حضور دارند، طبیعتاً استماع خوبی خواهند داشت، از طرفی حضور در کنار جمعی از قرآنیان کشور که انصافاً تک تک آن‌ها سرآمد کشورمان هستند، حضور در این سفر را بسیار متفاوت کرده بود.
(1397/09/18)

اتقان
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام کرد: تاکنون 28 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور جهت تشرف به عتبات در سایت لبیک ثبت نام کرده‌اند.
(1397/09/17)

اتقان
سیدکریم موسوی/ قاری و مبتهل برجسته کشورمان؛
باز هم تاکید می‌کنم که با توجه به تقارن فرهنگ‌های ایران و عراق در ناحیه خوزستان، به نظر می‌رسد باید از طرفیت های قرآنی این استان برای مراسم اربعین بهره وری شود.
(1397/09/17)

اتقان
دقایقی با قاری برجسته و عضو کاروان نور اربعین، سید مصطفی حسینی؛
از ستاد اربعین و کارگروه قرآنی بایت فراهم کردن شرایط حضور جامعه قرآنی در ایام اربعین قدردانی می کنم و امیدوارم موازی کاری ها دراین زمینه به حداقل برسد تا همانند کاروان نور حج تمتع، شاهد حضور یک تیم قدرتمند در پیاده روی اربعین باشیم.
(1397/09/14)

اتقان
به بهانه کسب عنوان پربیننده‌ترین برنامه شبکه قرآن و معارف سیما توسط برنامه «تلاوت‌های درخواستی» با حمید مجیدی مهر، مجری و نویسنده این برنامه پرمخاطب به گفت‌وگو پرداختیم.
(1397/09/07)

اتقان
مدیر مرکز قرآنی آستان قدس رضوی خبرداد؛
مدیر مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: 31 کرسی تلاوت رضوی با محوریت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور برگزار می‌شود.
(1397/09/03)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور